خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
درس پژوهي سايت معلم بلاگ شيدا موزيك .

شيدا موزيك

درس پژوهي سايت معلم بلاگ

اهميت و ضرورت درس پژوهي سايت معلم بلاگ در طي سال‌هاي اخير باعث شده است كه معلمان در شوراي معلمان و يا گروه‌هاي آموزشي، مسأله‌ها و دغدغه‌هاي خود را نسبت به بعضي از دروس كه دانش آموزان در يادگيري آن با مشكل مواجه هستند را مطرح مي‌كنند.

با وجود هزاران معلم با تجربه در گذشته و حال، هنوز بسياري از معلمان در آموزش بعضي از مفاهيم با مشكل مواجه هستند و هنوز بعضي از معلمان بعد از سال‌ها تدريس با الگو و روش مناسب در آموزش آشنا نيستند.

علي رغم اينكه مطرح كردن اين موضوع، نظرات و ديدگاه‌هاي آنان فقط در حد يك صورتجلسه و نهايتاً ارجاع به منطقه و يا استان باقي مي‌ماند. تاكنون يك عزم و اراده‌ي جدي براي بهبود روش‌هاي تدريس در اين گونه از موضوعات و درس‌ها از طريق يك كارعملي و فراتر از تئوري وجود نداشته است.

با وجود هزاران معلم با تجربه در گذشته و حال، هنوز بسياري از معلمان در آموزش بعضي از مفاهيم به عنوان نمونه‌ي درس پژوهي با مشكل مواجه هستند و هنوز بعضي از معلمان بعد از سال‌ها تدريس با الگو و روش مناسب در آموزش بعضي از مفاهيم حتي ثابت در پايه‌هاي تحصيلي مثل ضرب، تقسيم، اعشار و... آشنا نيستند. علت آن است كه نظام آموزش و پرورش نتوانسته است بصورت عملي مانند نمونه درس پژوهي يك فرصت مناسب را براي معلمان فراهم آورد تا از طريق هم آموزي از تجربه‌هاي عملي و روش‌هاي تدريس يكديگر بهره گيرند. حتي حداقل كار ممكن يعني فيلم برداري از تدريس معلمان موفق و با تجربه نيز انجام نشده است تا از طريق اين گونه فيلم‌هاي آموزشي بتوان سطح هم آموزي از معلمان را افزايش داد! اينجاست كه اهميت و ضرورت درس پژوهي بر همگان هويدا مي‌‌شود.

 

 

دارا بودن معلمان موفق و با تجربه و عدم تهيه فيلم از روش تدريس

اين خلاء آموزشي يعني دارا بودن معلمان موفق و با تجربه و عدم تهيه‌ي فيلم از روش تدريس آنان مشكلي است كه سال‌هاست معلمان جامعه‌ي ما را  رنج مي‌‌دهد و كسي نيست كه معماي به اين آساني را حل كند. چنانچه رئيس آموزش و پرورش هر منطقه، مدير مدرسه را موظف كند كه فقط و فقط يك حلقه فيلم از تدريس موفق در مدرسه خود را تهيه و آن را در اختيار منطقه آموزشي قرار دهد، در پايان هر سال تحصيلي صدها و هزاران فيلم تدريس قابل استفاده تهيه خواهد شد و از طريق تبادل آن با ساير مناطق آموزش و پرورش واقعاً مي‌توان به سادگي اين خلاء آموزشي را برطرف كرد.

تماشاي يك فيلم پس از سال‌ها در ذهن‌ها و خاطره‌ها باقي مي‌ماند. به راستي چرا نظام آموزش و پرورش با در اختيار داشتن صدها و هزاران معلم با تجربه و همچنين اهميت و ضرورت درس پژوهي در اين رابطه با اندكي مديريت نتوانسته است بانكي از فيلم‌هاي تدريس برتر را تهيه و آن را در اختيار معلمان قرار دهد؟

منبع

 


برچسب: ،
بازدید:

نوشته شده: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۳۱:۰۴ توسط:حسن موضوع:
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
موضوعات
    موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 6
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 4947
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

http://www.monoblog.ir/ads/fb4a1af661a1397ded95f0fe7a798f6b.gif

لینک های روزانه
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ]